شستشوی نمای ساختمان بدون داربست

شستشوی نمای ساختمان به روش دسترسی با طناب

شستشوی نما ی ساختمان بدون داربست و به روش دسترسی با طناب

همه چیز درباره شستشوی نما به روش دسترسی با طناب

شستشوی نمای ساختمان بدون داربست و به روش دسترسی با طناب امروزه به عنوان جایگزینی بسیار سریعتر و ارزانتر نسبت به روش های دیگر دسترسی برای شستشوی انواع نماها  مورد استفاده قرار می گیرد.

شستشوی نمای ساختمان به صورت مداوم و سالیانه خصوصا در شهرهای بزرگ و آلوده مثل تهران از اهمیت بالایی برخوردار است. به این دلیل که گرد و غبار حاصل از هوای آلوده  نمای ساختمان ها را کدر کرده و از زیبایی آن ها به اندازه زیادی می کاهد. که این گردو غبار به مرور زمان به جرم تبدیل شده و کار تمیزی نما را بسیار سخت تر و پر هزینه تر میکند و همچنین نتیجه مطلوب و مورد پسند  کارفرما را فراهم نمی کند.

شستشوی نما متناسب با نوع نماسازی و مصالح به کار رفته به روشهای مختلف انجام می شود.

شستشوی نما با دستگاه واترجت

شستشوی نما با واتر جت برای انواع نما از جمله  نمای سنگی، آجری، سیمانی و کامپوزیت مناسب می باشد. دستگاه واترجت آب را با فشار بسیار بالا به بیرون منتقل می کند و همین فشار زیاد آلودگی ها را از سطح نما پاک می کند. کارفرمایان عزیز در نظر داشته باشید در شستشو با دستگاه واترجت امکان ریختن هیچ نوع مواد شوینده داخل دستگاه وجود ندارد که نیازی هم به استفاده از مواد شوینده نیست. در صورت آلودگی زیاد از واتر سندبلاست برای شستشوی نما استفاده می شود.

شستشوی نما با ابر و طی

روش دیگر شستشوی نما با ابر و طی است که مخصوص نماهای شیشه ای یا کامپوزیت می باشد. ابتدا تمام نما با واتر جت شسته می شود سپس روش ابر و طی اجرا می شود.

شستشوی نما با سند بلاست

سندبلاست به معنی ماسه پاشی می باشد و روش کار به این صورت است که ماسه های ساینده که عمدتا از جنس سلیس هستند با فشار بالا بر روی سطح مورد نظر پاشیده می شوند و لایه ی بسیار نازکی از روی سطح  رو پاک می کنند.

از سندبلاست برای

  • تمیز کردن، زبر و مات کردن سطوح
  • رنگ برداری از بدنه اتومبیل و هواپیما
  • زنگ زدایی سطوح در پالایشگاه ها و محیط های صنعتی
  • و بسیاری موارد دیگر در صنعت استفاده می شود.

در خصوص پروژه های شهری از این روش برای تمیز کردن سطوحی استفاده می شود که آلودگی زیادی دارند و مدت طولانی تمیز نشده اند و آلودگی به جرم تبدیل شده. و تنها برای نماهای آجری و سیمانی مناسب است.

ما به کارفرمایان عزیز پیشنهاد می کنیم بعد از انجام نماشویی یک لایه نانو بر روی سطح نما اجرا شود که به تمیز و نو ماندن نما برای زمان بیشتری کمک زیادی می کند.

برای مشاوره و بازدید رایگان با ما تماس بگیرید.