نانو نما،ضد آب کردن سنگ نما و سطوح

نانو نما،ضد آب کردن سنگ نما و سطوح

واژه نانو ریشه در زبان یونانی دارد به معنی کوتوله یا قدکوتاه. درواقع تکنولوژی نانو به مطالعه و بررسی خواص و رفتار مواد در مقیاس نانو می پردازد.

یک نانومتر برابر است با یک میلیاردم متر. برای مثال یک ورق کاغذ حدود 100,000 نانومتر ضخامت دارد.

مواد در مقیاس نانو نسبت به همان مواد در مقیاس بزرگتر رفتار متفاوتی دارند. نقطه ذوب ماده، رنگ، قدرت، واکنش شیمیایی و غیره در اندازه نانو تغییر می کند. تمام مواد از جمله گاز، مایع و جامد می توانند خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوزیکی غیر معمولی را در مقیاس نانو نشان دهند که در مقایسه با خواص همان ماده در اندازه بزرگتر بسیار متفاوت است.  درمقیاس نانو بعضی مواد قوی تر هستند یا دارای خواص مختلف مغناطیسی هستند. برخی دیگر  رسانای بهتری برای گرما یا جریان الکتریسیته می باشند. در واکنش های شیمیایی سریع تر عمل می کنند، نور را بهتر منعکس میکنند یا رنگشان در مقیاس نانو کاملا متفاوت است.

تکنولوژی نانو و یا ذرات مقیاس نانو شاخه ای جدید در علوم نیست. بقایایی از تکنولوژی نانو در شیشه های رنگارنگ مربوط به قرون وسطا پیدا شده که نانومواد ذرات طلا می باشد. نانومواد رفتارشان در برابر نور تغییر میکند به عنوان مثال طلا در اندازه معمولی رنگ طلایی خود را بازتاب میکند در صورتیکه در حالت نانو به شکل زیر تغییر پیدا می کند که در زمینه های بسیاری از جمله رنگ آمیزی و یا حتی تولید داروهای ضد سرطان مورد استفاده قرار می گیرد.

نانو نما،ضد آب کردن سنگ نما و سطوح

امروزه دانشمندان با اختراع میکروسکوپ های فوق العاده قوی توانسته اند مقیاس نانو را مشاهده کنند و از خواص منحصر به فرد مواد در این مقیاس استفاده کنند.

تکنولوژی نانو انقلاب عظیمی در تمام صنایع و علوم ایجاد کرد. از علم پزشکی، فناوری اطلاعات، مواد غذایی گرفته تا صنعت پوشاک، حمل و نقل و ساختمان سازی.

فناوری نانو مصالح بسیار کاربردی و جدیدی را در صنعت ساخت و ساز و معماری ابداع کرده است. ارائه مواد با دوام فوق العاده بالا و در عین حال بسیار سبک وزن از جمله دستاوردهای تکنولوژی نانو در این صنعت می باشد. از دیگر دستاوردهای مهم و با ارزش نانو می توان به نانوپوششها نیز اشاره کرد. نانوپوششها دارای خاصیت ضد خوردگی، عایق بندی و تمیز کنندگی سطح می باشند و برروی انواع سطوح از جمله سیمان، بتن، آجر، کاشی، سنگ، سرامیک، فولاد و غیره، قابل اجرا هستند.

نانو نما،ضد آب کردن سنگ نما و سطوح

نانوپوشش ها به عنوان یک عایق بسیار خوب برروی انواع سطوح در داخل و خارج ساختمان عمل می کنند. پوشش نانو سطح مورد نظر را در برابر شوره، اشعه فرابنفش، نفوذ باکتری و ایجاد جلبک کاملا محافظت می کند و در نتیجه باعث بهبود بهره وری انرژی، تقویت و طول عمر مفید سازه می شود.

نانوپوشش ها به صورت چسب نانو و رنگ نانو در بازار موجود هستند. یکی از بهترین چسب های آب بندی که با تکنولوژی نانو ساخته شده و جهت آب بندی و عایق استفاده می شود چسب آب بندی NSC Z90 است. این چسب  قابل اجرا بر روی کلیه سطوح بتنی، سیمانی، سنگی، گچی، آجری و … می باشد و همپنین قابل ترکیب در انواع دوغاب است. چسب آب بندی Z90 کاملا بیرنگ بوده و جایگزین کامل قیر و عایق های سنتی بر روی سطوح می باشد. یکی از مزایای چسب Z90 اجرای بسیار اسان آن می باشد که به وسیله قلمو یا پیستوله انجام می شود بدون نیاز به سیمان کاری یا ملات پلاستر پس از اجرا. همچنین بدون محدودیت برای اجرا بر روی انواع دیواره و ارتفاعات.

از این نانوپوشش می توان در ملات سیمان جهت عایق بندی استخر، پشت بام، پارکینگ و غیره استفاده کرد. همچنین به صورت خالص و به عنوان رزین بر روی نمای ساختمان که هم رنگ بودن کار پس از اجرا حائز اهمیت است استفاده می شود.

چسب آب بندی Z90 کاملا سازگار با محیط زیست است و از سازه در برابر سرما و گرمای بسیار شدید، فشار آب، شوره، کپک، اشعه UV، گاز دی اکیسی کربن، انواع باکتری و جلبک محافظت می کند.

  • ما به کارفرمایان عزیز پیشنهاد می کنیم بعد از انجام نماشویی یک لایه نانو بر روی سطح نما اجرا شود که به تمیز و نو ماندن نما برای زمان بیشتری کمک زیادی می کند.

برای مشاوره رایگان با شرکت کار در ارتفاع سیمرغ تماس بگیرید.