نانو نما،ضد آب کردن نما و سطوح

اجرای نانو نما و ضد آب کردن نمای ساختمان بدون داربست

نانو نما،ضد آب کردن نما و سطوح

امروزه نانو نما و ضد آب کردن نما با پوشش نانو یکی از متداول ترین روش ها برای بهینه سازی مصرف انرژی و طول عمر بنا به حساب می آید.

اجرای نانو نما بهترین روش برای ضد آب کردن نمای ساختمان و تمیز نگه داشتن نما برای مدتی طولانی می باشد. نانو نما یا همان ضد آب کردن سنگ نما و انواع سطوح روشی است بسیار مناسب برای زیبا نگه داشتن ساختمان برای مدتی طولانی که از تخریب آن نیز جلوگیری می کند. اجرای نانو بر روی نمای ساختمان و ضد آب کردن نما باعث ایجاد لایه ای محافظ بر روی مصالح ساختمان می شود. از جمله مزایای اجرای نانو می توان به عایق بندی نما و افزایش طول عمر مفید نما اشاره کرد.

واژه نانو ریشه در زبان یونانی دارد به معنی کوتوله یا قدکوتاه. درواقع تکنولوژی نانو به مطالعه و بررسی خواص و رفتار مواد در مقیاس نانو می پردازد.

یک نانومتر برابر است با یک میلیاردم متر. برای مثال یک ورق کاغذ حدود 100,000 نانومتر ضخامت دارد.

مواد در مقیاس نانو نسبت به همان مواد در مقیاس بزرگتر رفتار متفاوتی دارند. نقطه ذوب ماده، رنگ، قدرت، واکنش شیمیایی و غیره در اندازه نانو تغییر می کند. تمام مواد از جمله گاز، مایع و جامد می توانند خواص فیزیکی، شیمیایی و بیولوزیکی غیر معمولی را در مقیاس نانو نشان دهند که در مقایسه با خواص همان ماده در اندازه بزرگتر بسیار متفاوت است.  درمقیاس نانو بعضی مواد قوی تر هستند یا دارای خواص مختلف مغناطیسی هستند. برخی دیگر  رسانای بهتری برای گرما یا جریان الکتریسیته می باشند. در واکنش های شیمیایی سریع تر عمل می کنند، نور را بهتر منعکس میکنند یا رنگشان در مقیاس نانو کاملا متفاوت است.

اجرای نانو نما پس از شستشوی نما باعث می شود لک آب و یا گرد و غبار روی سطح ننشیند و نمای ساختمان برای مدت طولانی تری تمیز بماند. پوشش نانو نما باعث می شود شما به جای شستشوی نمای ساختمان سالی دو بار، هر دو سال یک بار نمای ساختمان را بشویید.

نانو نما اگر با موادی با کیفیت بالا اجرا شود حتی می توان به جای دو سال یک بار حتی چهار یا پنج سال یکبار نمای ساختمان را شست.

نانو نما و در کل تکنولوژی نانو و یا ذرات مقیاس نانو شاخه ای جدید در علوم نیست. بقایایی از تکنولوژی نانو در شیشه های رنگارنگ مربوط به قرون وسطا پیدا شده که نانومواد ذرات طلا می باشد. نانومواد رفتارشان در برابر نور تغییر میکند به عنوان مثال طلا در اندازه معمولی رنگ طلایی خود را بازتاب میکند در صورتیکه در حالت نانو به شکل زیر تغییر پیدا می کند که در زمینه های بسیاری از جمله رنگ آمیزی و یا حتی تولید داروهای ضد سرطان مورد استفاده قرار می گیرد.

نانو نما،ضد آب کردن نما

امروزه دانشمندان با اختراع میکروسکوپ های فوق العاده قوی توانسته اند مقیاس نانو را مشاهده کنند و از خواص منحصر به فرد مواد در این مقیاس استفاده کنند.

استفاده از پوشش نانو برای ضد آب کردن انواع نما و همچنین محافظت از طرح و نقش سطوح بسیار مناسب است.

تکنولوژی نانو انقلاب عظیمی در تمام صنایع و علوم ایجاد کرد. از علم پزشکی، فناوری اطلاعات، مواد غذایی گرفته تا صنعت پوشاک، حمل و نقل و ساختمان سازی.

اجرای نانو نما در واقع باعث ضد آب کردن نمای ساختمان می شود.

فناوری نانو مصالح بسیار کاربردی و جدیدی را در صنعت ساخت و ساز و معماری ابداع کرده است. ارائه مواد با دوام فوق العاده بالا و در عین حال بسیار سبک وزن از جمله دستاوردهای تکنولوژی نانو در این صنعت می باشد. از دیگر دستاوردهای مهم و با ارزش نانو می توان به نانوپوششها نیز اشاره کرد. نانوپوششها که بر روی نمای ساختمان اجرا می شوند دارای خاصیت ضد خوردگی، عایق بندی و تمیز کنندگی سطح می باشند و برروی انواع سطوح از جمله سیمان، بتن، آجر، کاشی، سنگ، سرامیک، فولاد و غیره، قابل اجرا هستند.

نانو نما،ضد آب کردن نما

نانو نما به عنوان یک عایق بسیار خوب برروی انواع سطوح درخارج ساختمان عمل می کنند. نانم نما در اصل باعث عایق بندی نما در برابر رطوبت عمل می کند. اجرای نانو حتی می تواند برروی سطوح داخل ساختمان نیز انجام شود. نانو نما سطح مورد نظر را در برابر شوره، اشعه فرابنفش، نفوذ باکتری و ایجاد جلبک کاملا محافظت می کند و در نتیجه باعث بهبود بهره وری انرژی، تقویت و طول عمر مفید سازه می شود.

نانوپوشش ها به صورت چسب نانو و رنگ نانو در بازار موجود هستند. یکی از بهترین چسب های آب بندی که با تکنولوژی نانو ساخته شده و جهت آب بندی و عایق استفاده می شود چسب آب بندی NSC Z90 است. این چسب  قابل اجرا بر روی کلیه سطوح بتنی، سیمانی، سنگی، گچی، آجری و … می باشد و همپنین قابل ترکیب در انواع دوغاب است. چسب آب بندی Z90 کاملا بیرنگ بوده و جایگزین کامل قیر و عایق های سنتی بر روی سطوح می باشد. یکی از مزایای چسب Z90 اجرای بسیار اسان آن می باشد که به وسیله قلمو یا پیستوله انجام می شود بدون نیاز به سیمان کاری یا ملات پلاستر پس از اجرا. همچنین بدون محدودیت برای اجرا بر روی انواع دیواره و ارتفاعات.

برای اجرای نانو و ضد آب کردن سطوح می توان پوشش نانو را در ملات سیمان جهت عایق بندی استخر، پشت بام، پارکینگ و غیره استفاده کرد. همچنین به صورت خالص و به عنوان رزین بر روی نمای ساختمان که هم رنگ بودن کار پس از اجرا حائز اهمیت است استفاده می شود.

چسب آب بندی Z90 برای نانو نما و ضد آب کردن سطح نما کاملا سازگار با محیط زیست است و از سازه در برابر سرما و گرمای بسیار شدید، فشار آب، شوره، کپک، اشعه UV، گاز دی اکیسی کربن، انواع باکتری و جلبک محافظت می کند.

  • ما به کارفرمایان عزیز پیشنهاد می کنیم بعد از انجام نماشویی یک لایه نانو بر روی سطح نما اجرا شود که به تمیز و نو ماندن نما و ضد آب کردن سطح نما برای زمان بیشتری کمک زیادی می کند.

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.