نماشویی، شستشوی نما بدون داربست

نماشویی، شستشوی نمای ساختمان، شستشوی نما بدون داربست

نماشویی، شستشوی نما بدون داربست

نماشویی، شستشوی نمای ساختمان، شستشوی نما بدون داربست

نماشویی یا شستشوی نمای ساختمان بدون داربست و به روش دسترسی با طناب یکی از خدمات شرکت کار در ارتفاع سیمرغ است.

شستشوی نما به روش های مختلف قابل اجرا می باشد مثل داربست، کلایمر و روش دسترسی با طناب. روش دسترسی با طناب بر خلاف تصور برخی افراد که تصور می کنند خطرناک است روشی بسیار ایمن برای دسترسی به نقاط مرتفع و غیر قابل دسترس می باشد. تکنسین های کار در ارتفاع براساس برنامه های دقیق آموزش داده می‌شوند و با متعهد بودن به اصول آموزشی خود همواره مصمم هستند که کاری ایمن و با درجه کیفی بسیار بالا ارائه دهند. نیروهای آموزش دیده در هر زمینه کاری که فعالیت دارند کار خود را با اعتماد به نفس و اطمینان کامل اجرا می‌کنند. هر یک از تکنسین ها آموزش های لازم برای کار کردن در ارتفاع را گذرانده و براساس استانداردهای اتحاده ایراتا (IRATA) کار می کنند.

نماشویی به روش دسترسی با طناب به نیروی در حال کار این امکان را می دهد تا با سرعت بالا کار خود را اجرا کند و به تمامی نقاط به راحتی دسترسی پیدا کند. نماشویی با کلایمر یا داربست با سرعت بسیار کمتری انجام می شود و همچنین ایمنی بالایی ندارد. این متدهای سنتی تنها زمانی قابل استفاده هستند که ساختمان دارای پیشانی یا جلوآمدگی باشد که دست نیروی سوار بر طناب به نمای ساختمان نرسد.

چرا باید نمای ساختمان خود را بشوییم؟

در نظر داشته باشید هر ساختمانی در هر کجای دنیا نیاز به تعمیر و نگهداری دارد. اگر تعمیر و نگهداری به موقع و صحیح انجام شود از تخریب ساختمان شما جلوگیری می کند، به زیبایی ساختمان و به عمر مفید مصالح و کل ساختمان می افزاید. شستشوی نما یکی از موارد مهم در نگهداری ساختمان می باشد. زیرا در صورت عدم شستشوی به موقع ساختمان با هر نوع نما، آلودگی های سطح نما به جرم تبدیل شده و علاوه بر ظاهر نازیبایی که برای محل سکونت شما به وجود می آورد باعث تخریب مصالح نیز می شود. لذا ما پیشنهاد می کنیم که حداقل سالی یک بار نمای ساختمان خود را بشویید.

نماشویی معمولا با دستگاه واترجت یا به وسیله ابر و طی اجرا می شود. البته روش های واترسندبلاست و اسیدشویی هم در برخی موارد ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد.

شستشوی نما برای انواع نمای سنگی، آجری، سیمانی، کنیتکس، شیشه و کامپوزیت قابل اجرا می باشد.

شستشوی نما، نماشویی بدون داربست

نماشویی سنگ گرانیت:

شستشوی سنگ گرانیت به این دلیل که گرانیت سنگی شفاف و آیینه ای می باشد باید در دو مرحله انجام شود تا نما کاملا تمیز و براق شود. مرحله اول شستشو با دستگاه واترجت انجام می شود که این امر باعث جرم زدایی از لبه سنگ ها و آب چکان ها می شود. ولی واتر جت به تنهایی سنگ گرانیت را کاملا تمیز نمی کند. مانند شستن ماشین کثیف می باشد که تا زمانی که با یک تکه ابر یا دستمال و مواد شوینده شسته نشود سطح مورد نظر تمیز نمی شود. به همین سبب از ابر و طی استفاده می کنیم. مرحله دوم در نماشویی سنگ گرانیت استفاده از ابر و طی می باشد. شستن سنگ با ابر و طی که بعد از اجرای واتر جت انجام می شود باعث تمیزی کامل و براق شدن سنگ می شود و نمای ساختمان شما را به زیبایی روز اول می رساند. در شهر های بزرگ و آلوده مانند تهران برای محافظت از نمای ساختمان خود و جلوگیری از جرمگیری نمای ساختمان باید حداقل سالی یک بار شسته شود. اگر جرم مدت زیادی بر روی سطح نمای ساختمان باقی بماند شسته نمی شود و به مرور زمان باعث تخریب مصالح می شود.

شستشوی سنگ تراورتن:

شستشوی نما با سنگ تراورتن برخلاف شستشوی نمای گرانیتی تنها یک مرحله دارد. نماشویی سنگ تراورتن به وسیله دستگاه واترجت به بهترین و تمیزترین نحو انجام می شود و می توان گفت که رنگ و شفافیت سنگ تا %90 به حالت اول باز می گردد.

نماشویی با سندبلاست:

معمولا اجرای سندبلاست در پروژه های صنعتی انجام می گیرد که برای پاک کردن رنگ از سطوح مختلف فلزی می باشد. این روش سندبلاست خشک نام دارد. روش سندبلاست که در شستشوی نما به کار می رود واترسندبلاست نام دارد که علاوه  بر آب با فشار بسیا بالا دانه های سیلیس هم به نما پاشیده می شود. در روش واترسندبلاست علاوه بر شستشوی نمای ساختمان لایه برداری هم اجرا می شود که برای پاک کردن رنگ یا جرم هایی که روی نما بر اثر گذر زمان سخت شده مناسب می باشد. استفاده از واتر سندبلاست حتما باید با نظر کارشناس انجام شود.

نماشویی با واتر سندبلاست:

در نظر داشته باشید اگر نمای ساختمان شما سالهاست که شسته نشده و کناره یا پایین سنگ ها جرم گرفته باشد باید به وسیله واتر سند بلات شسته شود تا بتوان جرم ها را پاک کرد. استفاده از واتر سندبلاست تقریبا %50 به مبلغ پروژه اضافه خواهد کرد به دلیل استفاده ازمصالح و نیروی کار بیشتر. همچنین استفاده از واترسندبلاست از عمر سنگ نما می کاهد.

شستشوی نما با اسید شویی:

شستشوی نما با اسید شویی به کارفرمایان توصیه نمی شود مگر اینکه نمای ساختمان به مقدار زیادی جرم گرفته باشد و با فشار بالای واترجت هم قابل شستشو نباشد. در این صورت نمای ساختمان با اسید رقیق شده شسته می شود ولی این امر باعث کدر شدن سنگ می شود و در خصوص نمای آجری مانند لایه بردار اثر می کند. اسید شویی برای نماهای سنگی، آجری، سیمانی و کنیتکس قابل اجرا می باشد.

نماشویی کامپوزیت و شیشه:

شستشوی نمای کامپوزیت مانند نماشویی سنگ گرانیت بهتر است که در 2 مرحله واتر جت و سپس ابر و طی انجام شود. ولی اگر کامپوزیت به دلیل به موقع شسته نشدن جرم گرفته باشد باید از مواد شوینده هم استفاده شود تا کامپوزیت براقیت خود را دوباره به دست آورد. شستشوی شیشه نیازی به واتر جت ندارد و تنها با ابر و طی تمیز می شود ولی میتوان درز بین فریم و شیشه را با واترجت شست تا کار تمیزتر باشد.

شستشوی نمای آجری:

آجر به دلیل داشتن خلل و فرج روی سطح خود به راحتی آلودگی ها را جذب می کند و اگر این آلودگی ها زمان زیادی بر روی سطح آجر باقی بماند تبدیل به جرم می شود که با واترجت هم قابل شستشو نیست. در این مرحله باید از واترسندبلاست یا اسیدشویی استفاده کرد که در هر دو روش تخریب مصالح وجود دارد. اما اگر نمای آجری در زمان مناسب شسته شود بهترین نوع نما چه از نظر زیبایی و چه از نظر استحکام می باشد. زیرا به هیچ عنوان در این نوع نما، آجری از نمای ساختمان جدا نمی شود در صورتی که این امر برای نماهای سنگی به وفور اتفاق می افتد. برای تمیزی بیشتر نماهای آجری می توان به جای استفاده از اسیدشویی یا واترسندبلاست بعد از اجرای واترجت نما را رنگ آمیزی کرد تا آجر به زیبایی روز اول بازگردد. همچنین با اجرای رنگ و نانو تا مدتی نمای آجری نیازی به شستشوی مداوم ندارد زیرا مواد نانو آب گریز بوده و از نفوذ آلودگی و آب باران به داخل آجر جلوگیری می کند.

قیمت شستشوی نما چگونه حساب می شود؟

قیمت شستشوی نما براساس نوع نما و متراژ نما محاسبه می شود. هرچه متراژ نما بیشتر باشد طبیعتا هزینه اجرای نماشویی بیشتر می شود.

قیمت اجرای نماشویی برای نماهای آجری کمی بالاتر است زیرا اجرای واترجت برروی نمای آجری به مهارت، تجربه و دقت بالاتری نسبت به دیگر نماها نیاز دارد تا نتیجه کار کاملا یکدست و تمیز باشد.

برای مشاوره و بازدید رایگان با ما تماس بگیرید شماره تماس 09124487423